Narzuta na łóżko – jaką wybrać?

Nieodłącznym elementem łóżka jest zestaw poduszek, kołdra i pościel. Czy to wszystko? No właśnie! Często zapominamy o narzucie na łóżko, która jest bardzo praktycznym i potrzebnym elementem związanym z łóżkiem. Jaką kupić, jakie są dostępne, co się sprawdza? Narzuta na łóżko jakiej potrzebujesz!

Materiał

Podstawowy podział narzut na łóżko to pledy lub pikowane. Pierwsze z nich zrobione są z jednego kawałka materiału. Narzuta na łóżko pikowana składa się z dwóch połączonych części materiału. Jest więc grubsza od pledu. Dodatkowo pomiędzy dwoma kawałkami materiału znajduje się wypełnienie.

Sam materiał może być bardzo różny i panuje tu duża dowolność. Kolory, wzory, wykończenie – wiele różny możliwości. Najbardziej popularna jest bawełna lub bawełna satynowa. Sprawdzony i ekonomiczny materiał. Jeśli zależy nam na przyjemnym i miękkim materiale, musimy narzutę zakupić w sklepie stacjonarnym. Mamy wtedy możliwość porównania wielu modeli i wybrać ten, z najbardziej odpowiednim wykonaniem.

Rozmiar

W przeciwieństwie do zakupu kołdry, nie kierujemy się wymiarami łóżka. Narzuta musi być znacznie większa, gdyż służy ona zasłonięciu całego łóżka aż do ziemi. Dlatego do szerokości i długości łóżka należy doliczyć jego wysokość. Wtedy możemy znaleźć idealny produkt. Narzuty często są różnie wykończone. Mogą mieć falbankę, frędzle lub inne ozdobne elementy. Jest to dodatkowy atut jeśli chodzi o wygląd. Narzuta staje się prawdziwą dekoracją.

Narzuta nie musi koniecznie spływać do podłogi, istnieją modele, które zawija się pod materac. Wtedy potrzebne są nam: długość i szerokość materaca plus jego grubość. Taka narzuta zwykle jest tańsza, gdyż do jej wykonania zużywa się mniej materiału. Nie ma również żadnych ozdobnych wykończeni, co też wpływa na cenę.

Narzuta na łóżko dla każdego

Narzuta służy przede wszystkim ochronie naszej pościeli przed zakurzeniem i zbieraniem wszelkich pyłków z powietrza, w trakcie, kiedy z niej nie korzystamy. Dzięki temu jest ona dłużej świeża. W narzutę powinni zaopatrzyć się szczególnie alergicy, którzy są uczuleni na roztocza i pyłki.

Wygląd produktu w głównej mierze zależy od nas. Jednolity kolor, a może ciekawy print? Wybór narzuty to frajda nawet dla dzieci! Do ich pokoju sypialnego stworzonych jest wiele produktów ze specjalnymi wzorami. Postacie z bajek, różne rysunki i zwierzęce elementy – narzuta może być idealnie dobrana do zainteresowań naszej pociechy!

Trzeba jednak pamiętać, że za wszystko musimy zapłacić. Ceny produktów wahają się od kilkudziesięciu złotych do kilkuset. Wszystko zależy od ich wykonania, użytego materiału i rozmiarów. Jeśli zdecydujemy się na narzutę uszytą ręcznie, koszty od razu wzrosną. Oczywiście istnieją alternatywy dla pikowanych narzut lub pledów.

Do przykrycia łóżka może posłużyć nam zwykły koc lub wybrany materiał. Musi mieć on odpowiednie wymiary, ale dzięki takiemu wyborowi zaoszczędzimy pieniądze. Jednak z pewnością znajdziemy narzutę w przystępnej cenie dostosowaną do naszych wymagań.

Redakcja DKHome

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.