Lublin – jak przedstawia się sytuacja na pierwotnym rynku mieszkań?

0
260

Lublin to jedno z wielu polskich miast, gdzie pierwotny rynek mieszkań jest w doskonałej kondycji. Trend ten wyraźnie zaznaczył swą obecność w 2019 r. – na razie nie zanosi się na to, aby pomimo drobnych wahań hossa miała się skończyć.

Przez bardzo długi czas sytuacja na pierwotnym rynku mieszkań w Lublinie nie przedstawiała się najlepiej, jednak ostatnia dekada przyniosła znaczące zmiany w tym zakresie. Aktualnie wśród miast o podobnej wielkości (czyli ponad 300 tys. mieszkańców) Lublin ma jeden z najwyższych wskaźników dostępności mieszkaniowej, co jest rezultatem oddziaływania wielu czynników, m.in. coraz bogatszej oferty deweloperskiej.

Mieszkania na wynajem poszukiwane w Lublinie

Lublin to jedno z najważniejszych miast w regionie oraz duży ośrodek akademicki. Z tego względu poszukiwane są tu atrakcyjne mieszkania na wynajem. Spora część osób kupujących lokale mieszkalne z rynku pierwotnego inwestuje w takie nieruchomości z myślą o najmie. Największe wzięcie mają niewielkie mieszkania, np. kawalerki, gdyż na nie łatwiej jest znaleźć chętnych. Za wynajęcie mieszkania o powierzchni 40 m kw. trzeba tu zapłacić średnio ok. 1400 zł.

Nie tylko centrum

Lokale mieszkalne w centrach większych miast cieszą się zawsze bardzo dużą popularnością. Nie inaczej jest w Lublinie. Mieszkania na sprzedaż w tej części miasta wyprzedawane są na przysłowiowym pniu – zwykle, zanim jeszcze inwestycja wkroczy w fazę budowy. Niemniej i  nowe mieszkania powstające z dala od centrum na brak nabywców nie narzekają, np. nieruchomości na Osiedlu Koralowym mieszczącym się nieopodal Starego Lasu. Jest to przedsięwzięcie realizowane przez firmę deweloperską Orion. Zadbano tu o wszelakie udogodnienia – tereny zielone, dobre połączenia komunikacyjne etc.

Mikroapartamenty na sprzedaż

Mikroapartamenty to lokale, których powierzchnia wynosi zazwyczaj mniej niż 25 m kw. W Lubinie należą do jednych z najbardziej poszukiwanych mieszkań, ponieważ ich ceny – np. w porównaniu z tradycyjnymi kawalerkami czy lokalami dwupokojowymi – są niezwykle atrakcyjne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here