Dlaczego warto wybrać rolety dzień noc?

Coraz częściej widoczne są okna bez firan, odchodzi się także od zasłon. Dąży się do tego, aby jak najlepiej doświetlić pomieszczenia za pomocą naturalnego światła. W salonie takie rozwiązanie sprawdza się idealnie, duże przeszklenia są wręcz pożądane. Jeśli komuś zależy na tym, aby móc w dowolnym momencie zapewnić sobie poczucie prywatności i uchronić się przed intensywnym promieniowaniem słonecznym, to warto zamontować na oknach rolety. Wybór jest obecnie ogromny, ale na szczególną uwagę zasługują plisy okienne dzień noc. Przypominają one kształtem harmonijkę, można podnosić je i zwijać na całej długości okna.

Czy plisy okienne dzień noc to dobry wybór do salonu?

Plisy okienne dzień noc to świetna alternatywa dla klasycznych rolet i żaluzji. Cieszą się one ogromną popularnością, co wynika z ich wszechstronnego zastosowania. Sprawdzą się praktycznie w każdym pomieszczeniu: łazience, salonie, kuchni, sypialni, pokoju dziecięcym, gabinecie itd. Wyróżniają się wysokimi walorami zarówno użytkowymi, jak i estetycznymi. Są dostępne w wielu wersjach kolorystycznych, mogą mieć rozmaite wymiary, pełnić funkcję dekoracyjną. W zależności od preferencji i aranżacji wnętrza, można wybrać roletę w jednolitym, stonowanym kolorze lub model z ciekawym motywem. Do produkcji plis okiennych sięga się po rozmaite materiały. Rolety dzień noc wykonane z delikatnych i jasnych tkanin wpuszczają więcej światła do pomieszczenia, co idealnie sprawdza się w pokoju dziennym. Jest to pomieszczenie reprezentacyjne, dlatego warto zadbać o jego nienaganny wygląd. Na korzyść plis okiennych przemawia ich łatwy i szybki montaż. Nie sprawiają trudności podczas czyszczenia. Są odporne na blaknięcie i uszkodzenia mechaniczne. Można dopasować je do każdego okna i pomieszczenia, niezależnie od tego, w jakim stylu zostało ono urządzone.

Jakie wybrać żaluzje plisowane dzień noc do pokoju dziennego?

Jeśli ktoś szuka rolety, która zablokuje w pełni promienie słoneczne, ochroni przed wścibskimi spojrzeniami osób z zewnątrz, to najlepsze będą plisy z grubszych materiałów. Można nawet kupić modele wykonane z tkanin nieprzepuszczających światła, które zapewnią całkowite zaciemnienie. Warto zamontować je w sypialni. Podczas wybierania żaluzji plisowanych powinno się mieć na uwadze to, w jakim stylu zostało urządzone wnętrze. Zwykle salon znajduje się na parterze, ale nawet jeśli jest on na poddaszu, to nie ma problemu z montażem plis. Świetnie sprawdzają się na oknach zarówno ściennych, jak i dachowych. Szeroki wachlarz wyboru sprawia, że można z łatwością dopasować rolety do każdego okna, o dowolnym kształcie. Okna dachowe mogą mieć kształt kwadratowy, okrągły, prostokątny lub półokrągły. Przebierać można również w kolorach i wzorach, co umożliwia dopasowanie osłony okiennej do stylistyki pokoju dziennego. Niezwykle ciekawie wyglądają plisy w pasy i desenie geometryczne, w nowoczesnych wnętrzach sprawdzą się idealnie. W sprzedaży znajdują się nawet modele sterowane za pomocą pilota, dzięki czemu można podciągać je i opuszczać zdalnie. Stanowi to ogromne ułatwienie, nie trzeba nawet wstawać z kanapy, aby móc regulować natężenie światła w pomieszczeniu.

Redakcja DKHome