Kołdra puchowa 200×200 – czy warto?

Jeśli wybieramy kołdrę do sypialni to największą zagwostką może być to, jaką kołdrę należy dobrać – syntetyczną lub puchową. Sprawę należy dobrze przeanalizować – tak by dobrać taką kołdrę, jaka będzie potem spełniała własne wymagania. Dobierając kołdrę ważne jest to, na jaką porę roku ją kupimy. Inną istotną rzeczą jest to czy osoby użytkujące nie zmagają się z jakimiś alergiami, jakie mogłyby zakłócić dobry sen pod poszczególnym rodzajem kołdry. Jeżeli poszukujemy kołdry na jesień, czy zimę to przede wszystkim powinna ona grzać – w takim wypadku bardziej sprawdzi się kołdra puchowa 200×200.

Kołdry puchowe – nie tylko na zimę

Odpowiedniej klasy, uniwersalna kołdra puchowa 200×200, powinna zapewnić odpowiednio dużo ciepła zimą, natomiast latem zagwarantować odpowiednią wymianę powietrza, pochłaniać pot oraz odprowadzać wilgotność. Niezwykle ważne jest także wypełnienie kołdry – dawniej większość spośród nich wyglądała niezwykle podobnie, wypełniało się je zwykłymi ocieplaczami, jak choćby wełna, pierze lub puch. Teraz dobór został uzupełniony o sztuczne produkty, co natomiast zupełnie nie znaczy, iż kołdry puchowe straciły na popularności. Jest wprost przeciwnie – ze względu na własne wartości stały się produktem jeszcze bardziej pożądanym!

Typy puchu

W ostatnim czasie kołdra puchowa 200×200, cieszy się ogromną popularnością. Natomiast musimy wiedzieć, iż są dwa typy puchu wykorzystywane do wypełnień: puch gęsi oraz puch kaczy. Znacznie lepszym wypełnieniem jest puch gęsi, bowiem jest większy w związku z czym przechowuje więcej powietrza, natomiast co za tym idzie kołdra wypełniona puchem gęsim jest lżejsza oraz cieplejsza. Kołdry z puchu gęsiego cieszą się niezwykle dobrymi opiniami klientów, jacy lubią je za duże atuty użytkowe oraz dobre parametry izolacyjne.

Dobry rozmiar

Zanim zaczniesz przeglądać kołdry, dowiedz się, jakiego typu pościel potrzebujesz. Jeżeli śpisz w łóżku „king size”, to nie przyda Ci się okrycie wysokości metr na metr. Pamiętaj także o tym, że kołdra puchowa 200×200, może być cięższa od własnych pozostałych odpowiedników, więc nie może być za duża – jeżeli będzie zdecydowanie wystawać poza konstrukcje łóżka, to prawdopodobnie łatwo się ściągnie, co może być w dłuższej perspektywie być niezwykle męczące.

Ile waży kołdra puchowa?

Jak już wiemy, puch jest lekki oraz sprężysty. Więc ile powinny ważyć odpowiednie kołdry puchowe, abyśmy mieli gwarancję, iż mamy do czynienia z materiałem doskonałej klasy? Rozpocznijmy od tego, iż cały wór puchu waży tylko kilogram. W przeciętnej kołdrze odnajdziemy około 1,5 worka tego materiału. Łatwo zatem określić, ile winien ważyć wsad w odpowiedniej kołdrze puchowej – nie więcej aniżeli 2 kg.

Redakcja DKHome