Jak pomysłowo udekorować salon i sypialnię?

Wystrój wnętrz to bardzo ważny element urządzania mieszkania. Dziś już nie wybieramy wielu dodatków, a stawiamy raczej na minimalizm. Oznacza to zakup jedynie kilku dekoracji, które idealnie będą do siebie pasować, a razem z wnętrzem tworzyć harmonijną całość. Jednym z interesujących elementów są poduszki dekoracyjne, które warto mieć zarówno w salonie, jak i w sypialni.

Na kanapie i na fotelu

Poduszki dekoracyjne kojarzą się głównie z kanapami starego typu – kiedyś bowiem często można było je kupić w zestawie wraz z sofą. Można nawet powiedzieć, że poduszki stanowiły nieodłączną jej część, będąc w dokładnie tym samym kolorze, z dokładnie takimi samymi wzorami. Dziś tego rodzaju poduszki dekoracyjne stanowią wątpliwą ozdobę wnętrz. Warto jednak postawić, na ciekawe i niebanalne rozwiązania. Kupując poduszkę dekoracyjną warto zwrócić uwagę na to, aby pasowała ona kolorystycznie do całego wnętrza. Może mieć ona ciekawy wzór, przedstawiający na przykład krajobraz nadmorski lub górski. Innymi, często wybieranymi poduszkami dekoracyjnymi są te z napisami. Niektóre firmy oferują przygotowanie poduszek na zamówienie, zgodnie z własnym projektem. Poduszkę z powodzeniem można nazwać dekoracyjną, gdy jedyną jej ozdobą jest jej kształt – serce, owal czy gwiazda. Poduszki doskonale pasują zarówno na kanapę, jak i na fotel, jeżeli na takowy się zdecydujemy.

Poduszki do sypialni

Wiele osób zastanawia się, czy w ogóle warto dekorować sypialnię, wszak jest ona miejscem, do którego stosunkowo rzadko zaglądamy. Wszystko dlatego, że sypialnia pełni rolę pokoju do spania, nie zapraszamy do niej gości, a w przypadku, gdy zostają na noc, zwykle śpią w pokojach gościnnych. Tymczasem warto postawić na delikatne elementy dekorujące sypialnią dla nas samych. Dodatkowo, jeżeli lubimy przebywać tam w porze wieczornej, na przykład oglądając telewizję lub czytając, dekoracja tego pokoju jest koniecznością. Poduszki dekoracyjne doskonale komponują się z łóżkiem małżeńskim, które zazwyczaj stawiamy w sypialni. Tutaj nie trzeba wielu ozdób – wystarczą dwie poduszki dekoracyjne, po jednej na każdą stronę łóżka. Oczywiście w przypadku, gdy chcemy mieć ich w sypialni więcej, może z powodzeniem ułożyć kilka sztuk na oparciu łóżka. Dzięki temu leżenie w nim stanie się przyjemniejsze. Zakup poduszek dekoracyjnych do sypialni nie musi być trudny – wystarczy kierować się takimi samymi zasadami, jak w przypadku poduszek dekoracyjnych do salonu. Ogranicza nas tylko nasza fantazja i pomysłowość, gdyż dzięki ogromnej ofercie poduszek dekoracyjnych z pewnością znajdziemy coś dla siebie.

Artykuł powstał we współpracy z ArtMini.pl

Redakcja DKHome