Projektowanie odzieży – gdzie studiować i znaleźć zatrudnienie w tej branży?

Wiele nastolatek, jak i nastolatków uwielbia modę, to właśnie ta dziedzina interesuje ich najbardziej. Dlaczego by więc nie spróbować swoich sił w projektowaniu mody? Zastanawiasz się nad tym, gdzie można studiować projektowanie mody oraz czy trzeba wcześniej nabyć umiejętność obsługi maszyny do szycia Juki, Janome lub Brother? Gdzie można później podjąć pracę zarobkową? Czy overlock to obowiązkowe narzędzie, na którym powinniśmy mieć w 100% opanowane? Czy studia z projektowania mody poszerzą Twoje horyzonty? Na te i inne pytania związane z tym zawodem znajdziesz odpowiedź w dalszej części tekstu!

Gdzie można studiować projektowanie mody?

Warto wiedzieć, że aby zostać projektantem mody nie jest konieczne posiadanie wyższego wykształcenia. Tutaj liczą się zwłaszcza umiejętności. Oczywiście najlepiej nabyć je na odpowiednich kursach czy też w szkołach. Zawsze lepiej mieć wykształcenie w danej dziedzinie niż go nie mieć. Wówczas będziemy postrzegani jako bardziej profesjonalni fachowcy. Jest wiele szkół wyższych, które oferują kierunki kształcące przyszłych projektantów mody. Najczęściej kierunki, które mogą nas zainteresować, znajdziemy na Akademiach Sztuk Pięknych. Projektowanie mody to bowiem pewien rodzaj sztuki, dlatego też wymaga posiadania wielu umiejętności, których nie da się nauczyć. Aby dostać się na tego typu studia konieczne będzie zaprezentowanie wcześniej przygotowanych szkiców, na podstawie których komisja rekrutacyjna stwierdzi, czy kandydat na projektanta ma predyspozycje do nauki tego zawodu, czy też wręcz przeciwnie. Jeśli jednak nie chcemy uczyć się na uczelni wyższej, możemy wybrać szkołę policealną lub jeden z wielu kursów dostępnych na rynku. Jesteś już przekonana o podjęciu studiów z projektowania mody? Zaopatrz się w wysokiej jakości sprzęt na https://adamar.pl/!

Gdzie może znaleźć zatrudnienie projektant mody?

Początkujący projektant mody, powinien nawiązać kontakt z kreatorem wykwalifikowanym, który wprowadzi go w świat projektowania ubioru. Nie zawsze jednak taka możliwość istnieje. Wówczas mamy jeszcze kilka innych ewentualności. Możemy udać się do pracowni krawieckiej, gdzie odbędziemy staż lub praktyki. Warto także znaleźć większe przedsiębiorstwa, które zajmują się wytwarzaniem mody, by tam nauczyć się praktycznego wykonywania zawodu i polepszyć swoje umiejętności. Kiedy już mamy jakieś doświadczenie, nic nie stoi na przeszkodzie temu, by założyć własną działalność i tworzyć takie ubrania, jakie tylko chcemy. Wówczas należy także kontaktować się z kontrahentami oraz sponsorami, którzy później pomogą w zorganizowaniu pokazu mody.

Redakcja DKHome