Kocioł gazowy z przyłączem – kiedy się sprawdzi?

Wybierając dany rodzaj ogrzewania wielu właścicieli domów kieruje się kwestiami finansowymi i komfortem użytkowania. W tej dziedzinie bezkonkurencyjna jest instalacja gazowa. Co jednak zrobić, gdy nie mamy bezpośredniego dostępu do gazu? Jest na to rozwiązanie, a na dodatek można na nie otrzymać dotację!

 Kotły gazowe to bezapelacyjnie jedno z najpopularniejszych sposobów na ogrzanie domu w Polsce. Na wybór tego urządzenia składa się kilka istotnych czynników. Po pierwsze, sam koszt zakupu kotła, w porównaniu z innymi, jest bardzo atrakcyjny. Po drugie, nawet pomimo podwyżek gazu ogrzewanie to jest tańsze niż np. ogrzewanie olejem opałowym czy prądem. Po trzecie, kocioł gazowy jest praktycznie bezobsługowy, co sprawia, że możemy cieszyć się ciepłem bez zbędnej pracy w kotłowni. Kocioł gazowy nie wymaga od nas także gromadzenia opału, dzięki czemu nie tracimy cennego miejsca w domu i unikamy uciążliwego dosypywania paliwa. Jest on więc przede wszystkim bardzo wygodnym urządzeniem, które raz włączone nie wymaga od nas praktycznie żadnego wkładu pracy ani wysiłku.

Uzyskaj dotację na wymianę starego pieca na kocioł gazowy

Za dużą popularnością kotłów gazowych stoi jeszcze jedna ogromna zaleta, a mianowicie możliwość uzyskania dotacji na wymianę starego pieca na nowoczesny kondensacyjny kocioł gazowy. W ramach programu “Czyste powietrze” można uzyskać nawet kilkutysięczne dofinansowanie. To idealne rozwiązanie dla osób mających możliwość podpięcia się pod sieć gazową. Co jednak z osobami, które w danej chwili takiej możliwości nie mają? Wiele osób rezygnuje w takim momencie z wymiany uważając, że nic z tym nie mogą zrobić. Niesłusznie. W ramach wspomnianego programu można uzyskać dotację na kotłownię wraz z przyłączem gazowym, które umożliwi nam korzystanie z sieci gazowniczej! Brzmi interesująco, prawda?

Przyłącze gazowe – wygodne ogrzewanie domu w zasięgu ręki

Istnieją jednak także takie domy, do których nie da się wykonać przyłącza gazowego. Powody mogą być różne – np. duże oddalenie od drogi czy innych zabudowań. Jednak i tu jest odpowiednie rozwiązanie. Istnieje bowiem możliwość montażu zbiornika na gaz LPG w pobliżu domu. Dzięki niemu domownicy będą mogli swobodnie korzystać z ogrzewania gazowego.

Szukając odpowiedniego kotła gazowego i różnych rozwiązań dotyczących jego podłączenia warto zwrócić się o pomoc do specjalistów. Pomagają oni dobrać odpowiednią moc kotła i mogą nas wyręczyć w montażu całej instalacji. Na naszym rynku można znaleźć rzetelne firmy z wieloletnim doświadczeniem nie tylko w dziedzinie kotłów, ale również bardziej skomplikowanych instalacji takich jak przyłącza gazowe. Chcesz zainstalować ogrzewanie gazowe w swoim domu? Wejdź na stronę defro.pl/kotly-gazowe i poznaj możliwe rozwiązania!

Redakcja DKHome