Niech żyje bal!

Urządzanie sali bankietowej na różnego rodzaju uroczystości jest pewną podróżą po aranżacjach, stylach oraz wykończeniach. W szeregu różnych możliwości bez problemu można stworzyć zarówno ultranowoczesny, jak i klasyczny klimat. Można sięgnąć po kunsztowne glamour lub też stonowaną elegancję w stylu skandynawskim. Wiele oczywiście zależeć będzie i od oczekiwań gości, i od rodzaju uroczystości. Wśród najważniejszych elementów, o jakich trzeba pomyśleć, są obrusy gastronomiczne, serwetki, zastawa, dekoracje. Warto zadbać o to, by były to spójne propozycje.

Obrus mówi wiele

Teoretycznie to podstawa nie tylko wykończenia wnętrz restauracyjnych czy też sal bankietowych. Eleganckie i szlachetne tkaniny pojawiają się na stołach w domach szczególnie w czasie ważnych uroczystości. Po pierwsze, nie wyobrażamy sobie obiadu czy kolacji bez stosownego nakrycia. Po drugie, to właśnie obrusy gastronomiczne stają się tym elementem, który stanowi o tym, jak dane miejsce ocenimy. Oczywiście rządzi nieśmiertelna biel, która rewelacyjnie wpisuje się w każdy wystrój i w każdą aranżację. Poza tym staje się wizytówką lokalu i kreuje jego charakter. To również najlepsza reklama usług, jedzenia i obsługi.

Obrus bez plam

Na co dzień restauratorzy najchętniej sięgają po obrusy gastronomiczne plamoodporne. Przede wszystkim są one bardzo wygodne w codziennym użytkowaniu. Tkaniny nie wymagają wygotowywania, nie niszczą się podczas prania, a także są tańsze niż propozycje bawełniane. Te natomiast prezentują się zdecydowanie lepiej i pojawiają się na stołach w czasie ważnych spotkań takich jak wesele, przyjęcie, eventy firmowe. Dodatek poliestru sprawia, że tkanina zyskuje delikatny połysk oraz miękko układa się na stole. To praktycznie i niezwykle stylowe rozwiązanie. Obrusy gastronomiczne dostępne są w całej palecie kolorów oraz różnych wzorach i warto do nich dopasować kontrastowe lub monochromatyczne serwety, by nadać dekoracji stołu dokładnie taki charakter, jaki chcemy.

Obrusy gastronomiczne do zadań specjalnych

Oczywiście to wesela i inne ważne uroczystości są prawdziwym testem aranżacji stołu. Choć podstawę niewątpliwie muszą tworzyć obrusy gastronomiczne najwyższej jakości, to wiele zależeć będzie od tego, jakie bieżniki, serwety, zastawy i dekoracje się pojawią. To przecież właśnie na nich będzie się koncentrować uwaga wszystkich, a szlachetne złoto, minimalistyczna biel czy energetyczna czerwień sprawią, że wnętrze nabierze za każdym razem innego charakteru. Obrusy gastronomiczne są dostępne w różnych wariantach kolorystycznych, choć oczywiście króluje biel, w odmiennych wymiarach i kształtach. Dlatego właśnie sprawdzą się w każdej sytuacji i w każdym ustawieniu stołów.

Redakcja DKHome