Trendy w aranżacji wnętrz na 2020 rok

Rok 2020 przynosi w aranżacji wnętrz spory zwrot w stronę naturalności i prostoty. Sklep z firanami Firantex.pl odpowiada na potrzeby swoich klientów, tworząc ofertę dostosowaną do najnowszych trendów obecnego roku, gdzie będziemy świadkami aranżacyjnego powrotu do natury. Dzięki temu dominujący styl będzie opierał się na tworzeniu wnętrz przytulnych i takich, w których będziemy mieli okazję odpocząć i zrelaksować się. Odrzucenie chłodnego stylu skandynawskiego pozwala na otwartą komunikację chęci do przebywania we wnętrzach autentycznych i prawdziwie indywidualnych.

Trendy w aranżacji wnętrz – recykling i zero waste

Z pewnością powrót do natury we wnętrzach ma swoje uzasadnienie związane z mobilizacją w walce o naszą planetę. Dlatego też w 2020 roku staramy się, aby nasze domy stały się jak najbardziej przyjazne dla środowiska. Własnoręczna renowacja mebli będzie nie tylko sposobem na zaoszczędzenie kilku groszy, ale i bardzo modnym hobby. Dodatkowo w aranżacjach świetnie sprawdzi się wszelkiego rodzaju rękodzieło, nie tylko ozdobne, ale również użytkowe. Do łask powrócą firany szyte na wymiar dostępne w sklepie z firanami. Takie rozwiązanie jest nie tylko bardziej ekologiczne, ale stawia również na podejście związane z indywidualnym dopasowaniem i narastającą niechęcią wobec masowej produkcji. Dodatkowo w tym roku warto postawić na recykling, czyli ponowne wykorzystanie tego, co mogłoby się wydawać, że nie jest nam potrzebne.

Urban jungle na topie

Najnowsze trendy aranżacyjne stawiają na odwołania do natury. Dlatego też we wnętrzach doskonale sprawdzą się takie rozwiązania jak urban jungle. Styl tego rodzaju stawia na zastosowanie jak największej ilości roślin, zarówno doniczkowych, jak również roślinnych motywów. Hitem przyszłorocznych dekoracji florystycznych będą rośliny zdolne do oczyszczania powietrza, a więc paprocie, scindapsusy, filodendrony i draceny. Styl ma na celu stworzyć przestrzeń, która będzie namiastką kontaktu z prawdziwą naturą.

Motywy etniczne

Rok 2020 przyniesie nam koniec prostych i awangardowych aranżacji. Bardzo modne okażą się motywy etniczne, szczególnie te pochodzące z Afryki. W dodatkach będziemy stawiać na maski, figurki i drewniane akcesoria, które będą nam przypominać odległe i egzotyczne kraje. Aranżacje okienne będą stawiać zatem na naturalną kolorystykę odnoszącą się do motywów ziemi. Sklep z firanami Firantex.pl stawia na stonowaną kolorystykę, oferując swoim klientom doskonałe dopasowanie dodatków względem najnowszych trendów na rynku aranżacji wnętrz.

Redakcja DKHome