Pastelowe dodatki do naszego mieszkania

W czasach, gdy panuje moda na szarość i kolory natury warto zainteresować się czymś ponad normą. Często jeden drobiazg, odpowiednio dobrany, potrafi zmienić całą aranżację i wprowadzić zupełnie inny styl. Jednak ciężko znaleźć pomysł i punkt zaczepienia, brak nam inspiracji. Dziś chcemy pokazać Wam, jak łatwo wprowadzić zmiany. Wykorzystamy pastelowe dodatki do mieszkania!

Pastelowa paleta barw

Pastele z roku na rok wracają do mody. Ich największą zaletą jest ogrom możliwości i kombinacji. Każdy podstawowy kolor ma swój odpowiednik w pastelach. Czerwienie, róże, błękity… Do wyboru do koloru!

Pastelowe dodatki do kuchni

Na pierwszy ogień idzie kuchnia. Do klasycznych, drewnianych mebli lub białej, czystej nowoczesności zdecydowanie warto wprowadzić pastele. Najłatwiej będzie zmienić ściereczki i na przykład doniczki. Do szarego idealnie nada się pastelowa żółć lub róż, a z drewnem połączy się błękit. Kuchnia od razu się ożywi, wprowadzi się powiew świeżości. Co więcej, jeśli posiadamy jakieś przeszklone szafki elementem ozdobnym w pastelowych odcieniach może zostać zastawa stołowa. Nie tylko schowana będzie służyła za dodatek. Przy przyjmowaniu gości, wystawione na stół talerze wprowadzą wszystkich w cudowny nastrój i wciąż będą cieszyć oko. Praktyczna i piękna!

Pastelowe dodatki do salonu

Z pewnością od razu pomyślicie o poduszkach – strzał w dziesiątkę! Nawe zwykłe, białe ściany i klasyczny zestaw wypoczynkowy zostaną totalnie inaczej odebrane, kiedy dorzucimy odrobinę koloru do wnętrza! Poduszki są idealnym polem do popisu. Każda może być w innym pastelowym odcieniu. Trochę ekstrawagancji i stylu nie zaszkodzi. Jeśli w salonie mamy jakiś regał lub półki, możemy na nich umieścić ramki na zdjęcia. Kolorowe obramowanie od razu przykuje wzrok odwiedzjących gości.
Warto iść za złota myślą – im mniej, tym lepiej. Duże WOW może zrobić jeden, idealnie dobrany element naszego salonu. Zachowując zimną, klasyczną tonacje szarości i bieli wybierzmy niestandardowy dodatek. Może to być na przykład pastelowy fotel! Od razu wybije się na tle całego pokoju wprowadzając powiew świeżości i ekstrawagancji.

Pastelowe dodatki do sypialni

Pastele są bardzo łagodne i wyciszające. Idealne kolory do sypialni! Piękna, pudrowo różowa pościel z błękitną narzutą wprowadzą harmonię i spokój. W takim miejscu odpoczynek będzie niezwykle łatwy. Jeśli chcemy podkręcić trochę styl, aby nie było za cicho i spokojnie, dołączmy do pastelowych kolorów ciekawy wzór lub deseń. Dywan z frędzlami lub poduszki o kwiatowym wzorze od razu zmienią delikatnie klimat. Idealnym dodatkiem będą również długie, ciężkie zasłony na przykład w odcieniach żółtego.
Meblując i dobierając dodatki do własnego mieszkania możemy pokazać, jacy jesteśmy. Styl wnętrz wyraża nas samych. To właśnie nasze miejsce na ziemi, w którym mamy czuć się komfortowo i przytulnie. Nie zapominajmy o tym w pogoni za modą i skupmy się na tym, co lubimy! Porady aranżacyjne to tylko wskazówka, do nas należy cała reszta!

Redakcja DKHome

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.