Pastelowe dodatki do naszego mieszkania

W czasach, gdy panuje moda na szarość i kolory natury warto zainteresować się czymś ponad normą. Często jeden drobiazg, odpowiednio dobrany, potrafi zmienić całą aranżację i wprowadzić zupełnie inny styl. Jednak ciężko znaleźć pomysł i punkt zaczepienia, brak nam inspiracji. Dziś chcemy pokazać Wam, jak łatwo wprowadzić zmiany. Wykorzystamy pastelowe dodatki do mieszkania!

Pastelowa paleta barw

Pastele z roku na rok wracają do mody. Ich największą zaletą jest ogrom możliwości i kombinacji. Każdy podstawowy kolor ma swój odpowiednik w pastelach. Czerwienie, róże, błękity… Do wyboru do koloru!

Pastelowe dodatki do kuchni

Na pierwszy ogień idzie kuchnia. Do klasycznych, drewnianych mebli lub białej, czystej nowoczesności zdecydowanie warto wprowadzić pastele. Najłatwiej będzie zmienić ściereczki i na przykład doniczki. Do szarego idealnie nada się pastelowa żółć lub róż, a z drewnem połączy się błękit. Kuchnia od razu się ożywi, wprowadzi się powiew świeżości. Co więcej, jeśli posiadamy jakieś przeszklone szafki elementem ozdobnym w pastelowych odcieniach może zostać zastawa stołowa. Nie tylko schowana będzie służyła za dodatek. Przy przyjmowaniu gości, wystawione na stół talerze wprowadzą wszystkich w cudowny nastrój i wciąż będą cieszyć oko. Praktyczna i piękna!

Pastelowe dodatki do salonu

Z pewnością od razu pomyślicie o poduszkach – strzał w dziesiątkę! Nawe zwykłe, białe ściany i klasyczny zestaw wypoczynkowy zostaną totalnie inaczej odebrane, kiedy dorzucimy odrobinę koloru do wnętrza! Poduszki są idealnym polem do popisu. Każda może być w innym pastelowym odcieniu. Trochę ekstrawagancji i stylu nie zaszkodzi. Jeśli w salonie mamy jakiś regał lub półki, możemy na nich umieścić ramki na zdjęcia. Kolorowe obramowanie od razu przykuje wzrok odwiedzjących gości.
Warto iść za złota myślą – im mniej, tym lepiej. Duże WOW może zrobić jeden, idealnie dobrany element naszego salonu. Zachowując zimną, klasyczną tonacje szarości i bieli wybierzmy niestandardowy dodatek. Może to być na przykład pastelowy fotel! Od razu wybije się na tle całego pokoju wprowadzając powiew świeżości i ekstrawagancji.

Pastelowe dodatki do sypialni

Pastele są bardzo łagodne i wyciszające. Idealne kolory do sypialni! Piękna, pudrowo różowa pościel z błękitną narzutą wprowadzą harmonię i spokój. W takim miejscu odpoczynek będzie niezwykle łatwy. Jeśli chcemy podkręcić trochę styl, aby nie było za cicho i spokojnie, dołączmy do pastelowych kolorów ciekawy wzór lub deseń. Dywan z frędzlami lub poduszki o kwiatowym wzorze od razu zmienią delikatnie klimat. Idealnym dodatkiem będą również długie, ciężkie zasłony na przykład w odcieniach żółtego.
Meblując i dobierając dodatki do własnego mieszkania możemy pokazać, jacy jesteśmy. Styl wnętrz wyraża nas samych. To właśnie nasze miejsce na ziemi, w którym mamy czuć się komfortowo i przytulnie. Nie zapominajmy o tym w pogoni za modą i skupmy się na tym, co lubimy! Porady aranżacyjne to tylko wskazówka, do nas należy cała reszta!

Redakcja DKHome

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *