Podłoga w salonie – płytki czy panele?

Podłoga w salonie może zostać wyłożona płytkami, panelami lub naturalnymi, drewnianymi deskami. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety. Drewno, chociaż dość drogie, ma wielu zwolenników, którzy doceniają jego naturalność. Współczesne wzory płytek są tak niezwykłe, że mogą zamienić salon w dzieło sztuki. Na szczególną uwagę zasługują tutaj płytki gresowe, które inspirowane są naturalnymi minerałami występującymi w przyrodzie. Są zaprojektowane ze szczególną dbałością o detale. Charakterystyczne żyłkowania, spękania i przebarwienia do złudzenia przypominają skały oraz kamienie. Płytki mogą być pokaźnych rozmiarów, dlatego istnieje możliwość ograniczenia ilości i wielkości spoin między kaflami. Pozwoli to utrzymywać podłogę w nienagannej czystości. Płytki gresowe mają też inne zalety, których nie posiadają pozostałe rozwiązania. Są niebywale odporne na ścieranie, zarysowanie oraz na wilgoć.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kafli?

Zwykle na pierwszym miejscu stawia się na atrakcyjność motywów dekoracyjnych oraz wzorów, ale warto też zwrócić uwagę na jakość wykonania kafli, na ich klasę. Wysokiej jakości kafle są równe, mają identyczną grubość, nie posiadają przebarwień i łatwo się je przykleja do podłoża. Płytki gresowe pierwszej klasy dostępne są tu: https://www.banyo.pl/pl/menu/plytki-do-salonu-134.html. Kafle do salonu mogą być sporej wielkości, dlatego podczas kładzenia ich zaleca się skorzystać z pomocy. Mogą być to przyrządy pomagające utrzymać odpowiedni poziom w trakcie klejenia. W salonie płytki mogą być antypoślizgowe, ale często wybiera się materiał o wysokim połysku, który dodaje wnętrzom elegancji i szyku. To doskonałe rozwiązane do pomieszczeń w stylu glamour.

Jakie dobrać dodatki do kafli imitujących beton?

Kafle, które inspirowane są betonem, mogą odmienić oblicze pomieszczenia. Należy mieć jednak na uwadze, że nie do każdego wnętrza pasuje to nowoczesne rozwiązanie. Z pewnością ten motyw dekoracyjny świetnie sprawdzi się w dużych, loftowych pomieszczeniach oraz w lokalach projektowanych na w stylu industrialnym. Do betonu pasuje drewno, ale też biel oraz delikatne szarości. Warto postawić na ciepłe światło, doradza się nawet kilka jego źródeł. Beton można z powodzeniem kłaść również na ścianach. Do takich płytek pasuje cegła i duża ilość roślin doniczkowych. Szare, betonowe posadzki są też modne w łazienkach. Wprowadzają surowy klimat, który z łatwością można przełamać przy użyciu odpowiednich dodatków i dekoracji.

Redakcja DKHome