Kuchnia na wesoło

Z czym kojarzy nam się kuchnia? Gotowanie, mycie naczyń, sprzątanie… Nic przyjemnego! A gdyby tak spojrzeć na kuchnię od innej strony? Kuchnia na wesoło – wspólne przygotowanie posiłków i zabawa z rodziną! Wystarczy tylko zebrać domowników i kilka gadżetów, a kuchnia zamieni się w lepsze miejsce spędzania czasu, niż salon! Oto kilka pomysłów na spędzanie czasu na zabawie.

Wspólne gotowanie i pieczenie

Książki kulinarne przeżywają drugą młodość. Choć Internet pełen jest przepisów, to jednak klasycznie wydrukowane na papierze mają swój klimat. W księgarni znajdziemy wiele ciekawych tytułów na temat wspólnego gotowania, w tym książki kucharskie dla dzieci! Zaszczepienie w nich miłości do kuchni to świetny sposób, aby nauczyć ich podstaw pieczenia i przygotowania posiłków – a wszystko to przez zabawę!
Najlepszy sposób na pierwszy raz w kuchni to przygotowanie ciasteczek. Dzieci słysząc to słowo na pewno chętniej pobiegną do gotowania niż jeśli zaproponujemy im zwykły obiad, albo jeszcze gorzej – warzywa! A ciasteczka nie muszą być czymś złym. Wystarczy wybrać odpowiednie składniki, takie jak miód zamiast cukru, płatki owsiane, mąka pełnoziarnista zamiast pszennej i dużo zdrowych dodatków – orzechy, owoce. Dzieci będą miały wiele frajdy, a same ciasteczka znikną w mgnieniu oka!

Przydatne gadżety w kuchni

Piekarnik i lodówka to podstawowe urządzenia, jakie potrzebne są w każdej kuchni. Wielkim ułatwieniem jest również zmywarka – odpada nam znienawidzona przez wiele osób czynność, czyli zmywanie naczyń. Ale na tym świat się nie kończy! Istnieje mnóstwo innych gadżetów, które nie tylko ułatwiają korzystanie z kuchni, ale również są super zajęciem dla całej rodziny!
Gofry nie muszą kojarzyć się tylko z wakacjami nad morzem, można przygotować je we własnej kuchni! Zakup gofrownicy to strzał w dziesiątkę! W domu możemy użyć dodatków jakich tylko chcemy, a dekorowanie gofrów to zabawa dla całej rodziny i pomysł na super śniadanie.
Do śniadania zamiast herbaty – świeżo wyciskany sok! Wystarczy kupić małe, praktyczne urządzenie do pomarańczy. Kosztuje zwykle kilkanaście złotych, jeśli oczywiście nie chcemy zautomatyzowanej wyciskarki. Mały wydatek, a świeży, zdrowy sok to bardzo cenne źródło witamin i składników odżywczych!
I mali i duzi lubią watę cukrową – maszynka do niej we własnym domu? Super! Prawdziwe spełnienie marzeń, a jej przygotowanie dostarczy wiele radości i śmiechu. Prawdziwa kuchnia na wesoło! Możemy tworzyć różne kształty i kolory. Oczywiście, nie jest to najzdrowszy słodycz, ale raz na jakiś czas nikomu nie zaszkodzi!

Kuchnia na wesoło!

Kuchnia może inspirować. Wspólne spędzanie czasu z rodziną to bardzo cenne godziny, które tworzą niezapomniane wspomnienia. Dodatkowo, w kuchni możemy wiele się nauczyć i przekazać wiedzę naszym dzieciom. Przepisy przechodzące z pokolenia na pokolenie, rozmowy podczas wspólnego gotowania i korzystanie z fantastycznych gadżetów – to lubimy! Sam spróbuj i zaproś swoją rodzinę do kuchni.

Redakcja DKHome