Kiedy wybrać łóżko pojedyncze?

W przypadku osób mających problemy z kręgosłupem, które każdego ranka zmagają się z nieznośnym bólem pleców, wymiana tradycyjnej kanapy na wyposażone w wysokiej klasy materac łóżko jest jedną z najlepszych decyzji, jakie mogą podjąć. W sprzedaży bez problemu znajdziemy różnorodne łóżka pojedyncze 90×200 cm oraz tradycyjne łóżka małżeńskie, znacznie szersze, dedykowane dużym sypialniom. Kiedy zdecydować się na zakup takiego mebla?

Zalety klasycznych mebli sypialnianych

Największym atutem każdego łóżka, również stosunkowo wąskich łóżek pojedynczych 90×200 cm, jest możliwość zastosowania w nich profesjonalnego materaca. Odpowiednio wyprofilowany, wykonany z trwałych materiałów, uzupełniony sprężynami i specjalnymi rodzajami pianki materac gwarantuje znacznie wyższy komfort snu niż tradycyjna kanapa składana. W związku z tym, że materace są wymienne, łóżka pojedyncze 90×200 cm są meblami znacznie trwalszymi od klasycznych kanap. Gdy materac się zużyje, wystarczy mienić go na nowy – stelaż łóżka jest trwały, dzięki czemu sam meble może służyć nam przez wiele lat, a nawet być przekazywany w rodzinie z pokolenia na pokolenie. Co warte podkreślenia, zarówno tapicerowane, jak i wykonane z litego drewna, atrakcyjnie zdobione łóżka sypialniane mogą być ozdobą każdego wnętrza – sypialni, pokoi dziecięcych, młodzieżowych czy gościnnych.

W jakich pomieszczeniach ustawia się łóżka sypialniane?

Oczywistą lokalizacją dla łóżka pojedynczego 90×200 cm wydaje się sypialnia. Jednak w związku z tym, że jest to mebel stosunkowo wąski, jednoosobowy, zwykle stosuje się go w sypialniach zajmowanych przez singli lub w małych, oddzielnych sypialniach zajmowanych przez osoby mogące pochwalić się długim stażem małżeńskim – gdy każdy ze współmałżonków chce spać we własnym łóżku. Łóżka pojedyncze 90×200 (dostępne m.in. w https://www.meblemeble.pl/lozka-sosnowe-90×200-cat-5063) to doskonały wybór do pokoi dziecięcych i młodzieżowych. W tego typu pomieszczeniach są one alternatywą dla składanych kanap. Takie łóżka niekiedy stosuje się również w pokojach gościnnych. Wówczas najczęściej wyposaża się je w dwa łóżka, które w razie potrzeby można ze sobą złączyć, podobnie jak robi się to w pensjonatach czy hotelach.

Inwestycja w pojedyncze łóżko o wymiarach 90×200 cm to ciekawa alternatywa dla zakupu uniwersalnej kanapy z funkcją spania. Taki mebel będzie dobrym wyborem w przypadku niewielkich sypialni, zwłaszcza w mieszkaniach zajmowanych przez singli – zmieści się w małych pomieszczeniach, z powodzeniem można umieścić go również w antresoli. Sprawdzi się także w pokojach dziecięcych, młodzieżowych, studenckich oraz gościnnych. 

Redakcja DKHome