Sypialnia w kolorze cappuccino – sprawdź inspiracje

Kawa z mlekiem to ulubiony napój wielu ludzi. Kolor takiego napoju doskonale sprawdza się jednak również jako aranżacja mieszkania. Rozbielony brąz będzie świetnym rozwiązaniem dla osób chcących urządzić przytulną sypialnię inspirowaną naturalnymi akcentami.

Kolor cappuccino – jak wygląda?

Barwa określana mianem cappuccino przez wiele osób trafnie kojarzona jest z kolorem kawy z mlekiem. Historia określenia tej barwy jest jednak bardziej skomplikowana, ponieważ zarówno wymieniony wyżej kolor, jak i napój kawowy, swoją nazwę zawdzięcza włoskim kapucynom, których habity były właśnie w takim kolorze.

Barwa cappuccino jest rozbielonym brązem lub kolorem kawy z mlekiem. Sprawdzi się ona świetnie w aranżacji sypialni. Cappuccino kojarzyć się może z barwą ziemi, w związku z czym wywołuje pozytywne skojarzenie z naturą. Jasny odcień będzie idealną bazą aranżacji – barwa tego typu dobrze komponuje się z wieloma innymi kolorami, będąc subtelnym tłem dla pozostałych elementów wystroju.

Sypialnia w kolorze cappuccino

Mimo że kawa działa pobudzająco, to odcienie z palety kolorów cappuccino świetnie sprawdzają się w stylizacji sypialni. Sypialnia w kolorze cappuccino wymaga jednak odpowiedniej aranżacji, która pomoże stworzyć atmosferę wypoczynku i wyciszenia. W tej roli dobrze wypadają stonowane kolory, kojarzące się z naturą.

Kolor cappuccino to dobra baza dla aranżacji sypialni. Ściana pomalowana na delikatny kolor kawy z mlekiem stanie się pięknym tłem dla całego designu pomieszczenia. Oprócz ścian warto zainwestować w podkreślające naturalny charakter meble drewniane do sypialni. Do wnętrza świetnie pasować będzie komoda z litego drewna czy lewitujące łóżko dodające lekkości całemu pomieszczeniu. Elementy te, dzięki swojej naturalności, stworzą wyjątkową atmosferę w sypialni, która towarzyszyć nam będzie każdego poranka oraz każdą wieczorową porą.

Z czym łączyć kolor cappuccino?

Barwa cappuccino idealnie komponuje się z wieloma innymi kolorami, takimi jak:

  • brąz, który dopełni kolorystykę wnętrza, będąc spójnym dodatkiem do koloru kawy z mlekiem,
  • biel, która jako uniwersalny kolor doda pomieszczeniu jasności i przestronności,
  • kolor kremowy, będący sprawdzoną, cieplejszą alternatywą dla bieli, idealnie komponującą się z barwami ziemi,
  • kolory pastelowe, takie jak róż, fiolet czy mięta, dodające stylizacji rumieńców,
  • szarość, czyli uniwersalny kolor harmonijnie uzupełniający barwę cappuccino,
  • czerń, będąca odważną barwą dodającą charakteru sypialni w kolorze cappuccino,
  • zieleń, będącą również kolorem natury.

Redakcja DKHome