Sypialnia w kawalerce – to możliwe!

Kawalerka kojarzy się przede wszystkim z brakiem wydzielonych pokoi. Wszystko znajduje się w jednym pomieszczeniu plus łazienka. Ciężko znaleźć intymne miejsce pomiędzy stołem, a kanapą. Jednak wykorzystując odpowiednie ustawienie wszystkich mebli oraz kilka sprawdzonych patentów może powstać sypialnia w kawalerce z prawdziwego zdarzenia!

Wysokie pomieszczenie? Antresola

Kawalerki w kamienicach lub szczególnie w starym budownictwie najczęściej mają bardzo wysoki sufit. To idealna okazja to zmontowania antresoli. Zyskujemy dodatkową przestrzeń i możemy ją wykorzystać na sypialnie naszych marzeń!
Montaż antresoli wiąże się jednak z pewnymi komplikacjami i niedogodnościami. Przede wszystkim generuje dość duże koszty, które często są największym problemem i przeszkodą na drodze do wymarzonej sypialni. Po drugie, aby antresola powstała, musi zostać przeprowadzony remont. Nie zawsze mamy na to czas i miejsce. Jeśli kawalerka jest wynajmowana, przebudowa w ogóle nie wchodzi w grę.

Osobne miejsce – ścianka działowa

W kawalerce możemy delikatnie wydzielić naszą sypialnie używając do tego ścianek działowych. Jest to szybki i tani sposób na swój własny kąt. Zazwyczaj wybiera się lekkie konstrukcje: aluminium lub kartonowo-gipsową. Tak wydzielona sypialnia będzie intymna i praktyczna. Najlepiej w ściance działowej zamontować drzwi przesuwne, czym dodatkowo zaoszczędzimy miejsce. Oczywiście, samo postawienie ścianki działowej również wymaga małego remontu, ale jest to metoda mniej inwazyjna od budowy antresoli.

Tanim kosztem – meble

Kawalerkę najprościej podzielić używając do tego mebli. Odpowiednie ustawienie pozwoli na wydzielenie osobnych stref. Na przykład sypialnie możemy oddzielić za pomocą szafki pod telewizor i telewizora. Ustawiając łóżko za nimi będziemy mieć trochę intymności. Sypialnie odgrodzić możemy również szafą lub regałem. Tym sposobem zyskamy dwa pomieszczenia: pokój dzienny i sypialny.
Namiastką ściany może być parawan! Ten zapomniany i mało popularny w dzisiejszych czasach element wystroju świetnie sprawdzi się w wydzielaniu pokoi. Zajmuje on mało miejsca, a jego ustawienie nie wymaga przeprowadzenia żadnego remontu. Całe mieszkanie zyska niezwykłego designu i odświeżenia. Taki nieoczywisty dodatek łączy w sobie styl i praktykę!
Jeszcze mniej miejsca zajmie wiszący parawan w postaci zasłon lub popularnych kiedyś „frędzli”. Były zawieszane w przejściu zamiast montowania drzwi. Jednak wiszący materiał nie da takiego efektu jak parawan. Wciąż będziemy czuli się jak w tym samym pokoju, jednak jest to dobra opcja, jeśli mieszkamy sami i nikt nie będzie zakłócał nam ciszy. Dodatkowo, jeśli przyjdą goście, bałagan na łóżku czy niechciane rzeczy możemy ukryć za kotarą!
Jak widać, nie taka kawalerka straszna, jak ją malują. Istnieje wiele praktycznych sposobu na wydzielenie osobnych pomieszczeń z takiego małego mieszkania. Wbrew pozorom kawalerka daje duże pole do popisu i możemy wiele z nią zrobić. Nie bójmy się małych wnętrz, każde może być piękne i praktyczne!

Redakcja DKHome