Sen podczas upałów – zadbaj o odpowiednią pościel na lato!

Większość z nas nie znosi zbyt dobrze uporczywych upałów. Gdy za oknem panuje dość wysoka temperatura, niestety ciężko wypocząć i zebrać siły na cały kolejny dzień. Aby ułatwić sobie to zadanie, warto zadbać o odpowiednią pościel na lato. Z jej pomocą nieco zminimalizujemy negatywny wpływ upałów na nasz komfort podczas snu. Jaki komplet zatem wybrać? Czym powinna cechować się odpowiednia kołdra? Sprawdź!

Pościele na lato – jaką wybrać?

Jednym z najważniejszych elementów, który jest w stanie zdecydowanie podnieść jakość naszego snu latem, jest oczywiście odpowiednio dobrana pościel. Komplety dedykowane na cieplejsze dni będą bowiem zdecydowanie różniły się od tych, pod którymi lepiej spać zimą. Muszą być bowiem bardziej przewiewne i lepiej odprowadzać wilgoć. Na jakie cechy warto zatem zwrócić uwagę, wybierając pościel na lato?

Rodzaj materiału przede wszystkim

Kupując pościel na lato (sprawdź ofertę na https://www.karo.waw.pl/category/posciel-bawelniana), powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na jej materiał. Na cieplejsze dni polecane są głównie naturalne materiały. Bawełna czy bambus są zatem jak najbardziej wskazane. Tkaniny te są przewiewne, dobrze odprowadzają wilgoć, a także cechują się właściwościami antybakteryjnymi. Spanie pod kompletem wykonanym z jednego z tych materiałów z pewnością będzie przyjemnością. Osoby, które bardzo nie lubią upałów, powinny natomiast wybrać pościel satynową. Jej specjalny splot sprawia, że cała tkanina otula nas przyjemnym chłodem. Dodatkowo taki komplet nie będzie podrażniał naskórka. 

Gramatura również ma znaczenie

Jak jednak wiadomo, materiał to nie wszystko. Duże znaczenie ma bowiem jeszcze jego gramatura. To od niej częściowo zależy nasz komfort. Im wyższa gramatura, tym pościel będzie oczywiście grubsza. Na lato wybierajmy zatem te mniejsze wartości. Musimy jednak pamiętać, że z takim kompletem należy obchodzić się nieco delikatniej. Łatwiej bowiem jest go uszkodzić. Komfort powinien jednak w tym przypadku być na pierwszym miejscu. 

Kołdra na lato – czym powinna się cechować?

Pościel na lato wybrana, zatem najwyższy czas dopasować do niej również odpowiednią kołdrę. Zimowa pierzynka musi bowiem powędrować do szafy czy schowka. Czym zatem powinno cechować się okrycie na te cieplejsze noce?

Niewielka waga

Kołdra letnia musi być przede wszystkim lekka. Najlepiej, by ważyła max. 800 g. Dlaczego? Będzie to po prostu oznaczało, że w jej wnętrzu znajduje się mała ilość lekkiego wypełnienia. Tym sposobem kołdra będzie pełniła swoją podstawową funkcję, jednak dodatkowo wręcz nie będziemy czuli jej na swoim ciele. Automatycznie stanie się także bardziej przewiewna i łatwiejsza w codziennym użytkowaniu. Nie ma przecież nic gorszego niż ciężka kołdra uniemożliwiająca swobodne poruszanie się podczas snu. Kołdry spełniające powyższe wymagania, znajdziesz w sklepie https://www.karo.waw.pl/category/koldry.

Odpowiednie wypełnienie

Wybierając kołdrę na lato, musimy pamiętać także o odpowiednim wypełnieniu. Ciężkie puchowe okrycia lepiej odpuścić i postawić na coś zdecydowanie bardziej komfortowego. Kupując wariant letni, szukajmy modeli wypełnionych bawełną oraz bambusem. Tak jak już wspominaliśmy, są to naturalne i niezwykle przewiewne materiały, które pokocha każdy z nas. Ciekawym rozwiązaniem są także specjalne włókna poliestrowe. Nie bójcie się ich. Wiemy, że tkanina ta jest owiana dość złą sławą, jednak w tym przypadku może okazać się strzałem w dziesiątkę. Włókna są bowiem skonstruowane tak, by nasze ciało mogło oddychać. Dodatkowo wypełnienie to idealnie odprowadza pot. Na lato będzie zatem rozwiązaniem wręcz idealnym. 

Przewiewne poszycie

Ostatni niezwykle ważny element kołdry to jej poszycie. Oczywiście nie będzie miało ono bezpośredniego kontaktu z naszą skórą, jednak ma bardzo duże znaczenie w okresie letnim. Wpływa bowiem, tak samo jak wypełnienie, na to, czy kołdra będzie przewiewna. Chyba nikogo nie zaskoczymy, mówiąc, by po raz kolejny szukać bawełny czy bambusa. Ciekawym rozwiązaniem będzie jednak również miękka, przyjemna w dotyku i niezwykle chłonna mikrofibra. 

Mając odpowiednią pościel oraz kołdrę na lato, każda noc stanie się niezwykle komfortowa i przyjemna!

Redakcja DKHome