Moskitiera na okno – jaką wybrać?

Moskitiera jest bardzo pomocna w sezonie letnim, aby zabezpieczyć dom przed nieproszonymi gośćmi – pszczołami, osami, komarami i muchami. Co wybrać?

Wyposażona w zabezpieczenie jak siatka moskitiera stanowi skuteczną ochronę okna i zapobiega wlatywaniu do środka owadów. W sprzedaży można znaleźć szeroką gamę różnych osłon tego typu. Jaką moskitierę warto zamontować? Wybór jest spory, dlatego warto poznać najważniejsze zalety i wady różnych typów moskitier okiennych.

Moskitiera na rzepy

Najtańszym rozwiązaniem jest zakupienie moskitiery na rzepy. Tego typu osłona składa się z mocowanych na obrzeżu okna rzepów samoprzylepnych, na których mocuje się siatkę. 

Takie moskitiery można kupić w różnych kolorach i wymiarach, a także łatwo dociąć na wymiar, ponieważ siatka moskitiery wykonana jest z tkaniny. To powoduje, że jej montaż jest bardzo prosty.

Minusem moskitiery na rzepy jest przede wszystkim jej niska trwałość, ponieważ już po jednym sezonie może przestać spełniać swoją funkcję. Właśnie dlatego będzie ona wymagała systematycznej wymiany na nową.

Moskitiera ramkowa

Trwalsza jest moskitiera o konstrukcji ramkowej. Do jej wykonania najczęściej stosowana jest aluminiowa ramka, która uzupełniona jest o siatkę z włókna szklanego.

Dzięki sztywniejszemu zabezpieczeniu jak wykonana z włókna szklanego siatka moskitiera tego typu charakteryzuje się wyższą skutecznością i trwałością. Dzięki temu można korzystać z niej przez lata.

Moskitiery ramkowe mogą być łatwo zamontowane na oknie, ponieważ są wyposażone w bezinwazyjne zaczepy. Można również je łatwo zdemontować, gdy pojawi się taka konieczność.

Ramki oraz siatki są dostępne w różnych kolorach, dlatego mogą być one również dopasowane do wyglądu stolarki okiennej.

Moskitiera roletowa

W sprzedaży można znaleźć również moskitiery o konstrukcji roletowej – rolowanej. Składają się one z siatki nawijanej na wał jak w przypadku standardowej rolety.

Takie moskitiery mogą być również łączone z innymi osłonami okiennymi, pozwalając na stworzenie wygodnego i funkcjonalnego zabezpieczenia dla okna przez cały rok.

Redakcja DKHome