Kuchnia w stylu premium — czyli jak armatura wpływa na design?

Na ostateczny wygląd kuchni wpływa wiele czynników, takich jak dobór blatu, szafek, podłogi, kolorów ścian, sprzętów, dodatków, ale i armatury. Aby nasze wnętrze tworzyło spójną całość, warto więc przyjrzeć się nawet najdrobniejszym elementom. Jaką baterię kuchenną wybrać i jaki jest jej wpływ na design? Podpowiadamy.

Jak wybrać baterię kuchenną?

Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli baterii kuchennych, dlatego powinniśmy zdecydować się na taki, który spełni nasze oczekiwania i wpasuje się w styl, w jakim urządziliśmy nasze wnętrze. Możemy wziąć pod uwagę również inne kryteria, takie jak: sposób montażu, wygodę użytkowania, materiał czy rodzaj wylewki. Jeśli chodzi o sposób montażu, do wyboru mamy dwa rodzaje. Pierwszy to baterie naścienne, które wymagają bezpośredniego podłączenia do instalacji wodnej ze ściany. Potrzebują one precyzyjnego rozmieszczenia wszelkich elementów już podczas budowy pomieszczeń. Drugim sposobem montażu są baterie stojące, które cieszą się obecnie największą popularnością ze względu na to, że są proste w montażu, a ich podłączenie do instalacji wodnej nie stanowi żadnego problemu. Pasują do każdego rodzaju kuchni — zarówno tradycyjnej jak i nowoczesnej. Instalowane są na obrzeżu zlewozmywaka lub w otworze w blacie. 

Kolejnym elementem, na który warto zwrócić uwagę, jest liczba uchwytów. Do wyboru mamy baterie jednouchwytowe, które w szybki sposób regulują temperaturę i strumień wody, dzięki czemu mogą nawet dwukrotnie obniżyć jej zużycie oraz dwuuchwytowe, które wyposażone są dwa osobne pokrętła do wody ciepłej i zimnej, dlatego ustawienie przy ich pomocy optymalnej temperatury może zając nieco więcej czasu. Idealne są jednak do kuchni urządzonej w stylu vintage lub tradycyjnej.

Materiał i kolor baterii

Podczas wyboru baterii do kuchni poza względami praktycznymi powinniśmy kierować się również tymi estetycznymi. Ważny tutaj jest materiał i kolor, z którego armatura jest wykonana. Obecnie na rynku jest naprawdę duży wybór. Najczęściej możemy znaleźć srebrne baterie do kuchni, które swój kolor zawdzięczają chromowi o wysokim połysku. Pasują zarówno do wnętrz tradycyjnych jak i nowoczesnych. Dzięki szerokiej gamie modeli o takim wykończeniu, z pewnością znajdziemy idealny fason dla siebie. Czarna bateria do kuchni z kolei najlepiej będzie komponowała się ze zlewem w tym samym kolorze. Może również stanowić element dekoracyjny, który ozdobi naszą kuchnię. Beżowa bateria również idealnie pasować będzie do zlewu w tym samym kolorze, do wnętrza w stylu nowoczesnym oraz tradycyjnym. Do wyboru mamy również baterie w intensywnych, nowoczesnych odcieniach takich jak: czerwień, czy żółć. Zyskują one na popularności, ponieważ mogą być ciekawym elementem dekoracyjnym nowoczesnych kuchni w awangardowym stylu. Szeroki wybór baterii kuchennych znajdziemy w https://sklep.invena.pl/inspiracje/kuchnia-w-stylu-premium-23/.

Redakcja DKHome