Kable FTTH – światłowody – na przykładzie Multibit FTTH Bitner

Konsumenci regularnie korzystający z usług oferowanych przez nasz sklep bez cienia wątpliwości zauważą zapewne, że nasze portfolio produktowe nieprzerwanie się rozrasta. Aby nie być gołosłownym, pragniemy z przyjemnością donieść, iż na przestrzeni ostatnich tygodni nasz asortyment wzbogacił się o kable światłowodowe typu FTTH. Spotkały się one z bardzo ciepłym odbiorem naszych klientów, natomiast na pozycję lidera w tej niszy niemalże natychmiast wysunął się wyrób noszący nazwę Multibit FTTH Bitner. Co sprawia, że w tak ogromnym stopniu zaskarbił on sobie ich przychylność? Tę kwestię postanowiliśmy zbadać nieco dokładniej w ramach niniejszego artykułu! Serdecznie zapraszamy do lektury! 

Multibit FTTH Bitner jest kablem stricte teleinformatycznym, legitymującym się napięciem pracy na poziomie 150/250 V. Jest to kabel wewnętrzny, a więc taki który należy stosować w pomieszczeniach stanowiących część budynków mieszkalnych, użytkowych lub przemysłowych – jest to spowodowane faktem, iż w przeciwieństwie do innych rozwiązań dostępnych w naszym asortymencie, nie posiada on dodatkowego zabezpieczenia przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, a co za tym idzie – nie powinien być stosowany w systemach zewnętrznych, jako że nie będzie się on w takim przypadku sprawdzał w sposób optymalny. 

Jest to jednakże tylko nieistotna bolączka w porównaniu z możliwościami użytkowymi jakie oferuje ten niepozorny światłowód – umożliwia on stworzenie aż pięciu różnych instalacji. Pierwszą z nich, najbardziej kluczową i typową, jest strukturalna sieć LAN, jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, aby przy jego wykorzystaniu przygotować wysoce wydajny i spełniający oczekiwania konsumenta końcowego lub użytkownika system telewizji cyfrowej (tak naziemnej jak i satelitarnej) w standardzie DVB-T(S), infrastrukturę telewizji kablowej typu DVB-C, system obejmujący wykorzystanie domofonów z funkcją transmisji sygnału wideo, jak również uniwersalne połączenie światłowodowe. Z pewnością przyznają Państwo nam rację, że niewiele jest obecnie na rynku typów okablowania, które oferowałyby tak ogromne możliwości wykorzystania w celach zarówno prywatnych jak i komercyjnych kabla światłowodowego, a w szczególności – nie w tak korzystnej cenie jaką oferuje swoim klientom nasz sklep. 

To jednakże nie wszystko! Omawiane okablowanie jest także wykonane z materiału bezhalogenowego, co oznacza że nawet w sytuacji, gdy ulegnie ono zapłonowi lub też znajdować się będzie w pobliżu ogniska pożaru, nie musimy obawiać się, iż zacznie ono emitować duże ilości gryzącego dymu, który jak wiadomo generować mógłby ogromne ilości ciemnego, drapiącego i niemalże całkowicie ograniczającego widoczność dymu, który mógłby postawić pod znakiem zapytania skuteczność akcji ewakuacyjno-gaśniczej przeprowadzanej przez strażaków lub im podobne wykwalifikowane służby. Bez cienia wątpliwości można więc stwierdzić, że Multibit FTTH Bitner to kabel nie tylko nad wyraz wydajny, a także bezpieczny dla użytkownika oraz minimalizujący ewentualne straty w przypadku zaprószenia pożaru. 

Redakcja DKHome