Jakie wykładziny obiektowe są najlepsze dla Twojej firmy?

Duże obiekty często potrzebują specjalnego traktowania. Biura, hotele czy hale targowe to miejsca licznie odwiedzane przez wiele osób. Ich wnętrza mówią wiele o jakości i wartościach tych miejsc, a także wpływają na samopoczucie.  

Wybierając wykładziny obiektowe można nie tylko poprawić wygląd czy estetykę pomieszczeń. To także wizytówka i sposób na zaproszenie do środka.  

Czym charakteryzują się wykładziny obiektowe? 

Zaawansowana wersja wykładziny używanej w mieszkaniach i domach nosi nazwę obiektowej. Nazwa wynika z faktu, że  jest ona wykorzystywana w miejscach, w których panuje duży ruch, czyli w obiektach użyteczności publicznej. 

Obiektowe pokrycia podłogowe są dużo bardziej wytrzymałe, używa się do nich materiałów o gęstszej gramaturze włókien. Dodatkowo są zabezpieczane w sposób fabryczny – za pomocą warstw tekstylnych oraz materiałów syntetycznych np. PVC dzięki czemu wykładziny obiektowe są znacznie lepiej przystosowane do przemieszczania się dużej ilości ludzi. Są odporne na nacisk punktowy, odkształcenia oraz powstawanie wgnieceń. Producenci wykładzin zwracają dużą uwagę na wysoki poziom czystości. Stosują takie kombinacje naturalnych materiałów i tworzyw sztucznych, że wchłanianie brudu jest znacznie utrudnione. Zaletą tych wykładzin jest łatwość w czyszczeniu i konserwacji, są trudnopalne, a niektóre z nich wyróżniają się antystatycznością.  

Rodzaje wykładzin obiektowych 

Wśród wykładzin, klienci najczęściej wybierają następujące typy: 

  • wykładziny winylowe (PVC), 
  • wykładziny dywanowe, 
  • panele LVT, 
  • linoleum, 
  • gumoleum. 

Wybierając wykładziny obiektowe, warto pamiętać o ich klasie. To parametr, który decyduje o użyteczności danego rozwiązania. Produkty oznaczone za pomocą numerów od 31 do 34 są przeznaczone do obiektów użyteczności publicznej. Nie warto natomiast kupować pokryć podłogowych oznaczonych cyfrą 21, ponieważ oznacza to produkty przeznaczone do użytku domowego. Wykładziny z wyższymi numerami – czyli 42 lub 43 wykonuje się dla zakładów przemysłowych i mają jeszcze wyższą wytrzymałość. 

Jakie nowości można spotkać na rynku pokryć podłogowych? 

Obecnie, decydując się na zakup wykładziny, można skorzystać z licznych udogodnień. W ofercie jest nie tylko kolor, faktura czy wzór pokrycia. W praktyce można znaleźć znacznie więcej korzyści: 

  • na wykładzinach można umieszczać cyfrowe wydruki – to ogromne pole do popisu dla twórców różnych symboli. Można umieścić doskonale odwzorowane logo firmy, hasło reklamowe lub dowolny obraz, 
  • dzięki możliwości wizualizacji, w prosty sposób można zobaczyć wygląd podłogi po umieszczeniu na niej określonej wykładziny, 
  • pokrycia są produkowane w oparciu o jak najwięcej naturalnych surowców. W ten sposób niweluje się wpływ produkcji na środowisko, ponieważ powstaje znacznie mniej odpadów. 

Firmy zajmujące się dystrybucją wykładzin, doradzają w tematach związanych z ich pielęgnacją. Posiadają również wiedzę na temat instalacji pokryć podłogowych na dużych powierzchniach. 

Gdzie można kupić najlepsze wykładziny? 

Aby wybrać najlepszy produkt, można sugerować się ceną, jakością, ale także marką. Na rynku rzadko można spotkać firmy, które łączą te wszystkie cechy. Jedną z nich jest Forbo Flooring Systems – światowy lider w produkcji  szerokiej gamy rozwiązań do każdej podłogi. Ofertę firmy można znaleźć na stronie: https://www.forbo.com/flooring/pl-pl/segmenty/p29g28.  

Firma tworzy innowacyjne produkty, dzięki którym można tworzyć inspirujące miejsca do życia i pracy. Jej indywidualne projekty są tworzone zgodnie z troską o środowisko naturalne i potrzebami klientów.

Redakcja DKHome