Drewniane podłogi — powrót do klasycznej estetyki i dobrego gustu

Drewniane podłogi znowu powracają na salony. Coraz więcej osób decyduje się w domu na prawdziwe drewno, gdyż takie rozwiązanie jest trwałe, piękne i naturalne. 

Czym wyróżnia się podłoga drewniana?

Wśród materiałów, z których produkowane są podłogi, od wielu już lat, walczą o palmę pierwszeństwa drewno i panele z płyt MDF lub HDF. Podłogi wykonane z drewna litego, są bardziej szlachetne, trwałe i eleganckie od paneli. Niestety wiąże się to także z wyższą ceną desek podłogowych. Deski na podłogę, stanowią solidny produkt na lata. Wymagają co prawda odpowiedniego zabezpieczenia i regularnej konserwacji, jednak styl i charakter, jaki wprowadzają do wnętrza, wynagrodzi ten wysiłek.

Podłoga z drewna jest także łatwiejsza do pielęgnacji, a w razie wystąpienia uszczerbku czy skazy na jej powierzchni, łatwo można przywrócić jej pierwotny wygląd. W przypadku podłóg sprawdza się powiedzenie, iż drewno im starsze, tym ładniejsze.

Zalety drewnianych podłóg i parkietów

Niewątpliwą zaletą tego rodzaju podłóg jest ich uniwersalność. Doskonale wpisują się we wnętrza wykończone i zaaranżowane w najróżniejszych stylach. Świetnie współgrają także ze stylem loftowym lub eklektycznym i designerskim. Drewno na podłodze zyska dodatkowej szlachetności we wnętrzach skandynawskich, rustykalnych i w stylu boho. Moda na drewno na podłodze wydaje się nie kończyć, a przecież trwa już od dziesięcioleci.

Kolejnym atutem podłóg drewnianych jest ich naturalność. Każde wnętrze, w którym pojawi się drewno, staje się przytulne, ciepłe i po prostu przyjazne. Doskonale sprawdza się jako łącznik różnych elementów wystroju i wyposażenia w domu czy mieszkaniu. Fakturę i kolor podłogi dobiera się między innymi do mebli w salonie, sypialni lub w kuchni, gdzie ważne są także blaty.

Gdzie kupić podłogi drewniane?

Dobrze jest kupować ze sprawdzonego źródła, którym jest na pewno specjalistyczny sklep sprzedaży wyłącznie podłóg. Doświadczona obsługa firmy Floorzone w Sopocie pomoże dobrać odpowiedni model do naszej aranżacji. Podłogę warto kupić wraz z montażem, gdyż wtedy zachowamy gwarancję.

W ofercie firmy dostępne są podłogi drewniane Floorzone Trójmiasto to szeroka oferta takich marek jak Parador i Qucik Step, a także parkiety marki Chapel Parket. Odpowiednio dobrana podłoga będzie przez wiele długich lat prawdziwą ozdobą domu. 

To właśnie parkiet jest tym, co pierwsze zwraca na siebie uwagę gości po przekroczeniu progu drzwi. Dlatego warto wybrać drewniane podłogi, które będą zachwycać przez lata. 

Redakcja DKHome