Domy na sprzedaż w Krakowie – gdzie znaleźć korzystne oferty?

Kraków to nie tylko szeroka gama mieszkań na sprzedaż. To również domy, które można kupić w stolicy Małopolski w bardzo atrakcyjnych cenach. Gdzie szukać ogłoszeń sprzedaży takich nieruchomości? Jak wybrać dla siebie najkorzystniejszą ofertę?

 

Dlaczego domy w Krakowie są tak popularne?

Rynek mieszkaniowy nadal notuje wzrosty. Chociaż eksperci wskazywali, że ceny nieruchomości w najbliższym czasie miały spaść, nic nie zapowiada obniżek. W związku z tym klienci poszukują sposobów, by zaoszczędzić na zakupie własnego „M”.

 

Wraz ze wzrostem cen mieszkań coraz większym zainteresowaniem cieszą się domy na sprzedaż w Krakowie. Obecnie ceny tego typu nieruchomości za 1 m2 wcale nie odbiegają znacząco od cen za 1 m2 mieszkań. Co więcej, często można spotkać się z ofertami nawet o połowę tańszymi w porównaniu do lokali mieszkalnych.

 

Dom zapewnia również o wiele więcej komfortu niż mieszkanie. Może być on doskonałym wyborem dla każdego, kto chciałby zamieszkać bez głośnych sąsiadów za ścianą, z dostępem do własnego ogródka. To też popularny wybór wśród rodzin z dziećmi.

 

Domy w Krakowie – rynek pierwotny i wtórny

Obecnie na krakowskim rynku mieszkaniowym dostępne są zarówno domy nowe, jak i używane, z drugiej ręki.

 

Nowe domy na sprzedaż w Krakowie od deweloperów są bardzo popularne. W ofertach firm deweloperskich znajdują się domy nowe, wybudowane według nowoczesnych technologii, ze współczesnymi rozkładami wnętrz, estetyczne i energooszczędne. Taki dom można również zaaranżować według swojego gustu znacznie łatwiej niż dom używany, który wymaga wymiany materiałów wykończeniowych.

 

Z drugiej strony dostępne są również domy na sprzedaż w Krakowie na rynku wtórnym. Wśród nich znajdują się domy nowsze, wybudowane w ciągu ostatniej dekady, a także te starsze, które są przeznaczone do wykonania generalnego remontu.

 

Aktualne ceny domów w Krakowie – ile za m2?

Obecnie ceny za domy na sprzedaż w Krakowie utrzymują się najczęściej na poziomie niższym od cen mieszkań, natomiast w przypadku lepszych lokalizacji są one porównywalne.

 

Zazwyczaj ceny rozpoczynają się od około 5-6 tysięcy złotych za m2, natomiast średnio wynoszą one około 7-8 tysięcy złotych za m2. Można także spotkać się z nieruchomościami kosztującymi nawet około 10 tysięcy złotych za m2.

 

Wobec tego koszty związane z zakupieniem nieruchomości jak dom w Krakowie będą wynosiły od około 500 tysięcy złotych do nawet ponad 1 miliona złotych.

 

Gdzie znaleźć dobre oferty sprzedaży domu w Krakowie?

Najlepiej regularnie sprawdzać domy na sprzedaż w Krakowie na portalach ogłoszeniowych, gdzie można znaleźć zarówno propozycje sprzedaży nieruchomości z rynku wtórnego, jak i pierwotnego.

 

Warto także zwrócić uwagę na oferty dostępne na stronach internetowych deweloperów, gdzie można łatwo znaleźć informacje o obecnych i planowanych inwestycjach.

 

Na uwagę zasługuje również oferta dostępna na stronach internetowych biur nieruchomości. Prezentują one różne oferty, więc można tam także znaleźć ciekawe propozycje w przystępnych cenach i dodatkowo z kompleksową obsługą.

Redakcja DKHome