Depilacja laserowa – pozbądź się włosków na stałe!

Masz już dość regularnego golenia włosków z nóg? A może nie przepadasz za bólem podczas woskowania? Pomyśl o skorzystaniu z depilacji laserowej! Co warto wiedzieć na temat tej usługi? Zobacz najważniejsze informacje!

Depilacja laserowa – jak działa laser?

Depilacja prowadzona za pomocą urządzeń laserowych jest bardzo skuteczna, ponieważ laser wnika we wnętrze skóry i powoduje uszkodzenie mieszka włosowego i włoska.

Światło laserowe jest pochłanianie wybiórczo przez mieszki włosowe i przez włoski, co powoduje ich zniszczenie przez produkcję energii cieplnej. 

Co ważne, zabieg nie jest niebezpieczny, ponieważ parametry światła laserowego dobierane są w taki sposób, by nie spowodować poparzeń oraz innych negatywnych efektów. Dzięki temu można korzystać z zabiegi bez ryzyka.

W efekcie można skutecznie pozbyć się niechcianego owłosienia i cieszyć się gładką skórą na wiele lat, a nawet na całe życie!

Kiedy warto skorzystać z depilacji laserowej?

Depilacja laserowa jest bardzo dobrym wyborem dla kobiet i dla mężczyzn. 

Sprawdzi się najlepiej wtedy, gdy włoski są ciemniejsze, natomiast w przypadku jasnych włosków efekty zależne są od rodzaju urządzenia laserowego. Nowocześniejsze lasery mogą usuwać włoski jaśniejsze, jednak warto pamiętać, że efekty zabiegu mogą nie być tak efektywne jak w przypadku włosków ciemniejszych.

Depilacja laserowa może być używana w przypadku praktycznie każdego obszaru ciała. Najczęściej depilowane są obszary jak nogi, pachy czy okolice bikini, ale również można zdecydować się na zabieg na brzuchu, plecach, klatce piersiowej czy na rękach. Również jest to popularny wybór w przypadku wąsika na twarzy u kobiet.

Więcej informacji dotyczących zabiegu można znaleźć na stronie internetowej: https://slowage.pl/oferta/laseroterapia/depilacja-laserowa.

Ile zabiegów depilacji laserowej należy wykonać? 

Zabiegi depilacji laserowej powinno się wykonywać w serii, ponieważ to właśnie wtedy mogą one zapewnić najskuteczniejsze efekty.

Laser działa na włoski tylko wtedy, gdy znajdują się one w fazie anagenu, czyli aktywnego wzrostu. Włoski będące w pozostałych fazach, czyli spoczynkowej i przejściowej, nie są podatne na światło lasera.

Wobec tego zaleca się, by wykonać około 4-5 zabiegów w odstępach wynoszących co około miesiąc. W ten sposób będzie można pozbyć się niemalże wszystkich włosków, by skóra była aksamitnie gładka na lata.

Zdarza się, że po pewnym czasie dochodzi do odrostu niewielkiej ilości włosków, ale wtedy wykonuje się zabieg przypominający.

Gdzie warto skorzystać z depilacji laserowej?

Depilacja laserowa może być przeprowadzona wyłącznie przez specjalistę w tej dziedzinie, który ma wiedzę i doświadczenie dotyczące posługiwania się urządzeniami laserowymi.

Z zabiegów można skorzystać również w centrum medycyny estetycznej Slow Age Rzeszów, które dysponuje nowoczesnym zapleczem przeznaczonym do zabiegów depilacji. Zabiegi wykonywane są w centrum pod nadzorem lekarza z wykorzystaniem laserów diodowych najlepszych marek.

Ile kosztuje wykonanie zabiegu depilacji laserowej?

Koszty związane są głównie z powierzchnią obszaru zabiegowego, dlatego też wtedy, gdy będzie on większy, trzeba liczyć się z wyższymi wydatkami.

Przykładowo za wydepilowanie nóg trzeba zapłacić najczęściej około 2-3 tysięcy złotych za 4 zabiegi. Z kolei za wydepilowanie pach należy zapłacić około 700-800 złotych za 4 zabiegi.

Warto sprawdzić ceny bezpośrednio na stronach internetowych gabinetów, gdzie można dowiedzieć się więcej, ile kosztuje wykonane pojedynczego zabiegu oraz całej serii.

Wybrane gabinety mogą też zaoferować klientom atrakcyjne zniżki na przykład wtedy, gdy wykupi się cały pakiet, można uzyskać niższą cenę na zabiegu lub jeden z zabiegów wykonywany jest gratis.

Redakcja DKHome