Rolety Wolnowiszące

ROLETY WOLNOWISZĄCE od DKHome

Rolety wolnowiszące inaczej rolety klasyczne to najpopularniejsza odmiana rolet, którą można spotkać. Historia rolet klasycznych sięga jeszcze starożytności, to właśnie tam po raz pierwszy wykorzystywano rolety w postaci zasłon, podnoszonych za pomocą bambusowych kijków aby ochronić się przed promi...

ROLETY WOLNOWISZĄCE od DKHome

Rolety wolnowiszące inaczej rolety klasyczne to najpopularniejsza odmiana rolet, którą można spotkać. Historia rolet klasycznych sięga jeszcze starożytności, to właśnie tam po raz pierwszy wykorzystywano rolety w postaci zasłon, podnoszonych za pomocą bambusowych kijków aby ochronić się przed promieniami słonecznymi. Dużo później wymyślono rolkę, na której nawijano materiał i dzięki temu można było dowolnie sterować roletami. Rolety klasyczne, zwane również rzymskimi, zmieniały swoją konstrukcję ale nigdy nie zmieniły swojej podstawowej funkcjonalności jaką jest ochrona przed światłem.

Budowa klasycznej rolety

Klasyczna roleta jest zbudowana z wałka, materiału i mechanizmu, który pozwala naciągać tkaninę na wałek. Dodatkowo, obecnie każda roleta posiadają łańcuszek koralikowy lub zaczepy, które umożliwiają sterowanie nią. Rolety klasyczne są produkowane zarówno z materiałów naturalnych jak bawełna jak i sztucznych typu poliester czy żakard. Można je dostosować niemal do każdego typu okien. Materiały, z których są wykonywane rolety różnią się między sobą stopniem przepuszczalności światła.

Klasyczne rolety możemy zwijać tradycyjnie lub na tzw. zakładki. Wtedy taka roleta jest podwijana etapami, zakładki są widoczne aż do podciągnięcia jej na samą górę do wałka.

Nie zawsze klasyczne rolety będą posiadać listewki podtrzymujące lub system żyłek, który zapewni  przyleganie do powierzchni okna. Najprostsze modele nie posiadają kaset i są sterowane za pomocą łańcuszka koralikowego.

Gdzie sprawdzą się rolety klasyczne?

Rolety klasyczne są uniwersalne. Sprawdzą się zarówno w pomieszczeniach, gdzie nie ma takiego dużego nasłonecznienia jak i tam, gdzie istnieje konieczność osłonięcia się przed nim.

Klasyczne rolety mogą być sterowane zarówno elektrycznie (na pilota) jak i tradycyjnie – wystarczy pociągnąć roletę w dół. Jeśli nie zależy nam dokładnej regulacji stopnia wpadania światła do pomieszczenia rolety klasyczne mogą się okazać alternatywną dla mini rolet lub nieco droższych ozdobnych rolet żakardowych czy rolet plisowanych.

Więcej

Rolety Wolnowiszące Brak produktów w tej kategorii.

  • Banery

    Banery

PayPal