Nowoczesny salon – pozytywnie zaskocz swoich gości!
11 lis

Nowoczesny salon – pozytywnie zaskocz swoich gości!

Nowoczesny salon – pozytywnie zaskocz swoich gości!

 

Salon pozostaje najważniejszym pomieszczeniem w każdym mieszkaniu. To tutaj rozgrywa się codzienne kulturalne i towarzyskie życie domowników. Pełni również rolę reprezentatywną. Jeśli przyjmuję gości, to przecież nie zapraszam ich do kuchni czy sypialni, ale właśnie do tego największego pokoju w moich czterech ścianach.

 

Nie ulega wątpliwości, że salon musi być nie tylko funkcjonalny. Trzeba pamiętać również o odpowiedniej dekoracji wnętrz, dzięki której przebywanie w nim będzie wiązało się z odczuwaniem prawdziwej przyjemności. Jak urządzić salon, aby być z niego w pełni zadowolonym? W niektórych przypadkach na pewno niezbędny będzie mniejszy lub większy remont.

Co powinno znajdować się w nowoczesnym salonie?

Już sama nazwa tego pomieszczenia nawiązuje do miejsca ekskluzywnego i jedynego w swoim rodzaju. W nowoczesnych mieszkaniach salon może pełnić rolę nie tylko kącika do towarzyskich spotkań, ale również jadalni czy pokoju relaksacyjnego. Bez wątpienia trzeba na niego przeznaczyć największe metrażowo pomieszczenie w Twoim domu.wizualizacje-wnetrz-bialy-salon

 

Salon można podzielić na kilka mniejszych punktów. W miejscu najbardziej oświetlonym przez naturalne światło wpadające z okien przyda się spora skórzana kanapa i fotele w stonowanym kolorze. Po środku należy zostawić miejsce na mały stolik. Obecnie w cenie są szklane meble z metaliczną konstrukcją. Nad wszystkim warto zainstalować kolejne oświetlenie. Kanapa powinna być tak ustawiona, aby siedzący mieli możliwość oglądania zawieszonego na ścianie telewizora bądź innego sprzętu. W wystroju wnętrz nie można zapomnieć również o stylizowanych karniszach i zawieszonych na nich zasłonach. Muszą być one odpowiedniej wielkości – nie mogą być za krótkie, ale i niewskazane jest, aby szorowały podłogę.

 

W innej części salonu warto postawić stół jadalny. Również można skorzystać ze szklanej kompozycji albo wybrać popularne drewniane blaty z mahoniu bądź dębu. Do stołu trzeba wybrać odpowiednie krzesła. Pokój powinien zostać tak zaprojektowany, aby stół jadalny znajdował się w głębi salonu. Z tego względu zamieszczone nad nim oświetlenie powinno być nieco mocniejsze i wiszące.

 

Przydatne pomysły na dekorację wnętrz

W nowoczesnym salonie nie można pozostawić pustych ścian. Warto je pomalować na jakiś jaśniejszy kolor. Oprócz wspomnianego telewizora, niezbędnym elementem będą stonowane obrazy. W przypadku małego salonu, można skorzystać z panoramicznych krajobrazów, które optycznie powiększą pomieszczenie.

 

Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie podwieszanego sufitu. W takim przypadku należy jednak pamiętać, aby obejmował on maksymalnie 30 procent interior-design-living-room-within-blue-living-room-interior-design-home-interior-modern-livingpomieszczenia. Przy tego typu zastosowaniu przyda się punktowe oświetlenie.

 

Hitem ostatnich miesięcy stały się również półki wydrążone w ścianach. Wystarczy wybić równe prostokąty, w których można ustawić świeczki, alkohol, płyty lub wazony. W tym przypadku także małe wmontowane lampki będą konieczne. Na pionowych powierzchniach można również przykleić dekoracyjne płytki, cegły lub kamień. Pamiętajmy jednak, aby materiał był naturalny.

 

Przejdźmy teraz do kwestii podłogi. Jeśli posiadasz ogrzewanie podłogowe swobodnie można skorzystać z kafelków. Dobrym rozwiązaniem są wielkie i ciemne kwadraty. W przypadku zastosowania tradycyjnego ogrzewania lepszym rozwiązaniem będą dobrej jakości panele podłogowe.

 

Obecnie w cenie są salony w stylu minimalistycznym. Wszystko powinno być utrzymane w podobnej tonacji z odcieniami szarego lub brązu. Warto również stosować kolory kontrastujące, jak biel i czerń. Biel wspaniale łączy się także z drewnianymi meblami.

 

Na koniec remontu zaproś swoich znajomych!

partyNic tak nie podbudowuje ego, jak dobre słowo i podziw z zaprojektowanego przez Ciebie wnętrza. Zaproś bliskich przyjaciół, którzy przedstawią szczere zdanie na temat wprowadzonych zmian. Powyższe rozwiązanie sprawia, że w salonie znajdzie się miejsce zarówno na małe oddzielające się od siebie grupki, jak i wspólną posiadówkę. Zostaw trochę miejsca w centrum pokoju, może akurat ktoś będzie chciał potańczyć?

 

Salon jest najbardziej reprezentatywnym pomieszczeniem w każdym mieszkaniu. Sprawia, że zapomnisz o wszelkich niedogodnościach w pozostałych częściach domu. Warto, aby całe „M” zacząć projektować właśnie od niego.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie został opublikowany. Required fields are marked *
Możesz korzystać z tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>